Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zemřel pan Jindřich Raška.

16. 9. 2014

     Po srpnovém odchodu Pavla Paganika přichází další smutná zpráva, tentokrát z Loun. Ve věku 76 let náhle zemřel Jindřich Raška.

     S jeho osobou mám spojené své šachové začátky. On byl v osmdesátých letech významnou postavou v organizaci mládežnickém šachu okresu Louny a já v té době, i za jeho dozoru, hrával své první soutěžní partie. V porevolučních devadesátých letech jsem šachy na chvíli opustil. Po návratu k nim, na začátku století, jsem se s panem Raškou  sešel několikrát jako soupeř a nakonec jsme se sešli i v jednom týmu jako spoluhráči. Udivil mě svou pamětí při vzpomínkách na šachová soustředění a turnaje, kterých jsem se jako žák zúčastnil.

     Snažil jsem se ho vtáhnout více do současného mládežnického šachu a nepřipouštěl jsem si, že čas pokročil a on už je pán "v letech". I tak mi pomohl  s trénováním Matyáše Černíčka a s organizací krajského kola Přeboru škol letos v lednu. Myslel jsem si na něj i při plánování Krajského přeboru družstev mladších žáků, který organizujeme v dubnu 2015. Osud tomu chtěl jinak a tak přítomen bude jen ve vzpomínkách.

 

 

s7305247_edited.jpg

Červen 2012. J. Raška sleduje partie turnaje O šachového krále Postoloprt.

R. Ulrych

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vzpomínka

Vladan Cernicek,17. 9. 2014 9:26

S panem Raškou jsem se seznámil před několika lety díky jeho ochotě trénovat Matyáše. Dělal to naprosto nezištně a myslím i rád. Já zase rád poslouchal jeho vyprávění o lounském mládežnickém šachu v osmdesátých letech, o kterém toho mnoho věděl ze svého působení. Rád a zajímavě o něm vyprávěl, takže jsme některé tréninky prodloužili o mnoho minut. Za tu dobu kdy jsem se s panem Raškou potkával jsem ho poznal jako hodného a obětavého člověka, šachistu. Bohužel i tito nás opouštějí.
R.I.P.