Jdi na obsah Jdi na menu

V Ústí proběhl Krajský přebor v rapid šachu.

28. 1. 2012

V minulém roce se z našeho kroužku zúčastnil stejné soutěže jen Patrik B. a Tereza. Ta si dnes plnila povinnosti ve svém sportu č. 1 tj. v basketbalu (mimochodem prohrála) a tak loňské prvenství mezi dívkami neobhajovala. Patrik, loni jedenáctý v kategorii H10, si letos v H12 polepšil na šesté místo. Pokud by vyhrál v posledním kole, byl by bronzový. Ve stejné kategorii bude startovat i příští rok. Zrovna tak Igor, který skončil dnes osmý. Ten doplatil na to, že se bál své figurky na šachovnici rozehrát. V kategorii H14 Tomáš H. bojoval s daleko ostřílenějšími soupeři. Jeho tříměsíční zkušenost se závodním hraním stačila jen na osmé místo. Mezi nejmladšími v H10 tentokrát z našich dopadl lépe Tomáš U. Skončil na šestém místě a příští rok  by měl ve stejné kategorii bojovat o medaile. Matyáš se s H10 rozloučil osmým místem. Měl na víc. Favority trápil, ale neporážel. Slabším pak pomáhal zlepšit si ELO.

Dnešní den přinesl tři šestá a dvě osmá místa. Neskromný trenér pomýšlel na víc. Kluci se tím ale nijak netrápili. Turnaj si užili, viděli Ústí z krásné vyhlídky jako na dlani, a ze zámečku Větruše si ceny a diplomy do údolí odvezli lanovkou.