Jdi na obsah Jdi na menu

Seriál Grand prix mládeže pokračoval v Chomutově.

3. 12. 2011

Jen šestičlenná výprava se zúčastnila 2. turnaje série GP Ústeckého kraje. Zbytek vyřadila únava, nemoc a  basketbal. Poprvé se snámi vydal soutěžit Tomáš Hons (34.) a se třemi body  ve starších žácích získal nárok na čtvrtou třídu. Ve stejné kategorii se Eda (44.)  více věnoval svému notebooku, od kterého si jen odskakoval k soutěžním kolům, a získal tak jen body dva. V mladších žácích se trápil Patrik S.(36.), který od okresního kola přeboru škol (kde zářil) zapomněl hrát šachy. Dnes měl problémy i se šustrmatem a je vlastně zázrak, že získal celkově tři body. Stejný počet vybojoval i Vojta (31.), který se zbytečně přizpůsoboval rychlé hře soupeřů a pak zákonitě přicházely chyby. Igor (25.) se ze začátku bál hrát, nevyvíjel figury a "betonoval". Nakonec získal své čtyři body, ale měl na víc. Nejlépe dopadl Matyáš (11.). Pětkrát vyhrál, dvakrát prohrál. Zvlášť prohra v předposledním kole s celkově druhým Randákem byla vzhledem k vývoji hry zbytečná a překazila umístění v první desítce a možná i na "bedně".  Půl bodu chybělo k zisku třetí třídy. Závěr: Přidali jsme nějaké body do celkového hodnocení a místy už se na naší hru dá koukat. . Dnešní výsledky naleznete na: chess-results.com/tnr60728.aspx