Jdi na obsah Jdi na menu

Postoloprtský šach má krále i královnu.

21. 6. 2011

Soutěže, kterou společně pořádaly DDM a ZŠ Postoloprty, se zúčastnilo 24 šachistů ročníků 1995-2003. Kromě "profíků" z propojených šach. kroužků DDM Postoloprty a UNIONu Louny se zúčastnili i žáci ZŠ, kteří hrají jen pro zábavu. Vzhledem k velkému věkovému rozdílu přihlášených došlo k rozdělení turnaje na dvě věkové kategorie. Mladší žáci (r. 2000 a ml.) a starší žáci (r. 95-99).

V kategorii starších vyhrála jediná dívka turnaje Tereza Ulrychová z DDM. Bylo to suverénní vítězství bez ztráty bodu. Kluci ze ZŠ, které přehrála, nemají tolik zkušeností z ostrých soutěží. Nebo jsou to prostě gentlemani. Na druhém místě s jedinou prohrou skončil Jaroslav Pokorný a třetí byl Václav Budvesel. Oba startovali za ZŠ.

I kategorie mladších měla suveréna. Byl jím Matyáš Černíček startující za ŠK UNION Louny. Sedm bodů ze sedmi her nenechalo nikoho na pochybách, že je právem Šachovým králem. Druhý skončil s pěti body Igor Valaha. Třetí byl Vojta Kunštátský. Oba jsou členy ŠK DDM Postoloprty.

I další hráči po celý den bojovali, jak nejlépe mohli. Ti, kteří se věnují šachům závodně, předčili ty neorganizované. Někdy to však bylo jen o chlup. Kluci "amatéři" se jistě na další ročník  připraví, třeba v našich kroužcích, a pak můžou stát na stupních vítězů i oni.

Turnaj proběhl bez organizačních problémů. Děkujeme za spolupráci Školnímu klubu, který poskytl akci zázemí i část cen. Snad byla včerejším I. ročníkem turnaje založena tradice, která jen tak neskončí.

Turnaj se hrál zároveň jako přebor mládeže jednotlivých oddílů. Přeborníkem DDM Postoloprty se stal Igor Valaha, před Vojtou Kunštátským a Tomášem Ulrychem. Vítězem v ŠK UNION Louny je Matyáš Černíček, před Štěpánem a Ondrou Kocourkovými.