Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství Čech mládeže pro nás skončilo po šestém kole.

25. 10. 2012

 

Prosluněná Šumava byla celých pět dní svědkem snažení Matyáše o co nejlepší umístění v soutěži, kde není slabých soupeřů. Ze středy na čtvrtek se počasí rapidně zkazilo a i Matyáše postihly zdravotní potíže takového kalibru, že nezbylo než ze soutěže odstoupit. Už je doma, absolvoval první vyšetření a snad se dá brzy do kupy.

Jeho šest odehraných partií se dá zhodnotit takto. Dvě prohrál po nevynucených chybách díky své nepozornosti a spěchu. Ve třetí, velmi vyrovnané,  kde měl převahu pěšce, v závěru přehlédl tah vynucující si remízu a prohrál online.chess.cz/MCech2012/partie/HD12/dgt_chesstheatre.htm.

Podobná situace nastala i v další partii, jen s tím rozdílem, že přehlédl ne remízový, ale vítězný tah. Je třeba dodat, že oba soupeři měli ELO o 200 vyšší. Zbylé dvě partie povinně vyhrál. Další body už z výše zmíněných důvodů nepřidá a náš klub tak účastí ve Fontána FIDE Openu budu zastupovat do soboty já sám. Snad se mi bude v závěru turnaje dařit víc než na začátku.

Těžko hodnotit nedohraný turnaj. Matyáš se vlastně poprvé setkal s časem na partii delším než 40 minut. Nedokázal si rozvrhnout tempo hry a čas zdaleka nevyužíval. Z toho pramenily chyby. Výkonnostní růst je u něj ale znatelný. Příští rok má možnost vybojovat si účast opět a dojem napravit. Třeba se k němu někdo z klubu i přidá. Možnosti vidím.

 Fontána FIDE Open a moje maličkost s černými.

s7306057.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslední rekapitulační a zřejmě i motivační pokyny pro Matyáše před partií.