Jdi na obsah Jdi na menu

Matyáš skončil na krásném druhém místě.

15. 1. 2012

Turnaje ve městě na Labi nám docela vycházejí. Tereza si přivezla v letech 2009 a 2010 diplomy za třetí resp. první místo mezi mladšími dívkami. Matyáš zde v roce 2011 skončil v Krajském přeboru H10 čtvrtý a postoupil na MČech. Včerejší druhé místo ty předchozí úspěchy překonalo. V kategorii mladších žáků, obsazené 57 účastníky, kráčel Matyáš od výhry k výhře. Ze sedmi partií úspěl v šesti, prohrál jen s celkovým vítězem H.J. Pavelkou. Na toho mu scházelo v konečném účtování jen půl bodu. Radost převeliká, jen houšť a větší kapky. Další čtveřice našich získala shodně po čtyřech bodech. Patrik Sabov (skončil 17.) V pátém kole doslova smetl ze šachovnice mosteckého Kočího (ELO 1250) a měl stejně bodů jako Matyáš. Pak si vybral slabší chvilky.  Igor (21.), Patrik Brzybohatý (22.) a Tomáš (25.) odvedli svůj standard. Vojta (46.) tentokrát neměl svůj den. Získal 2,5 bodu a několikrát během dne se šachy definitivně skončil.  Při odjezdu domů vzal bohudík svá slova zpět, a až bude hrát jen jednou rukou a pomaleji, poskočí hodně dopředu. V kategorii starších žáků jsme měli dva zástupce. Tomáš Hons v bitvách se zkušenějšími soupeři získal 3,5 bodu a skončil na 24. místě. Byl to jeho druhý turnaj jednotlivců a výkonem jde nahoru. Eda za 2,5 bodu získal 35. místo. V této kategorii bude hrát ještě tři roky, patří mezi nejmladší. Platí pro něj to co pro Vojtu. Více přemýšlení, méně zbrklosti.

Výprava do Štětí tak odvedla na šachovnicích dobrou práci. Registrovaní hráči mohou už za čtrnáct dní v Ústí potvrdit, na Krajském přeboru jednotlivců v rapidu, že přicházejí pro mládežnický šach v Postoloprtech lepší časy.

První "pětka" ml. žáků. Matyáš druhý zleva.

Výsledky st. žáci: chess-results.com/tnr63972.aspx