Jdi na obsah Jdi na menu

Krajský přebor v rapid šachu mládeže 2015.

29. 3. 2015

Letošní titulek jsme si mohl vypůjčit z loňska, kdy bronz přivezla Klárka v D8, a čtvrtí byli Adam v H10, Matyáš v H12 a Tomáš v H16. První tři jmenovaní si letos své umístění zopakovali ve vyšších kategoriích a čtvrté místo již odrostlého Tomáše nahradil Michal v H10.

Začněme od nejstarších. Startovní listina H16, čítající pouhých devět hráčů, dávala tušit, že se naše trojice seřadí na 7. až 9. místě. V této kategorii už hrají jen ti, kteří vytrvali a berou šachy vážně. Tento sport je bude zřejmě provázet celým jejich životem. Budu rád, když to bude platit i o naší trojici Zděnda Košťál, Eda Stárek a Honza Řimnáč, kteří na své soupeře tentokrát nestačili a ve výše uvedeném pořadí uzavírali výsledkovou listinu. V této kategorii mají možnost hrát ještě příští rok.

9 Řimnáč Jan  1058 ŠK UNION Louny 0

V H14 vybojoval čtvrté místo s pěti body Matyáš Černíček. K medaili a k postupu na MČR bylo hodně blízko. I on má možnost příští rok si v této kategorii polepšit. Hezké sedmé místo si na rozloučenou s H14 vybojoval skvělým finišem Igor Valaha. Po prvních třech kolech to u Igora zavánělo velkým průšvihem. Následná série čtyř výher ze čtyř partií ho pak posunula mezi elitu. Úspěšná kategorie.

19 Endal Jan  1000 ŠK Spartak Ústí nad Labem 2

V H12 jsme měli čtyři zástupce. Naše "želízko v ohni" Adam Žáčik vletělo do turnaje impozantně. Adam nejdříve porazil M. Tomáška (ELO 1387) z Lovosic, se kterým měl dosud pasívní bilanci. Ve druhé partii měl věž navíc s P. Kufelem (ELO 1405) a já už málem kupoval letenky na zářijové MČR. Bohužel po chybě partii jen zremizoval a následně 2x zbytečně prohrál. Mohutný finiš pak stačil  "jen" na čtvrté místo, stejně jako vloni. Příští rok ve stejné kategorii už snad zlomí to bramborové prokletí. Jarda Partyka skončil se třemi body třináctý. Slušný průměr. Tomáš Ulrych bez tréninku neměl šanci. Porazil právě jen Járu a skončil sedmnáctý. Výsledkovou listinu uzavíral na osmnáctém místě Aleš Holomek. Bez překvapení.