Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krajský přebor mládeže v rapid šachu 2017

10. 1. 2017

     Necelých deset měsíců uplynulo a v jídelně postoloprtské ZŠ se opět bojovalo o deset titulů Kraského přeborníka v rapid šachu. Startovní listina zásluhou začínající chřipkové epidemie trochu prořídla a nakonec čítala na šest desítek startujících. Prořídlé byly i řady šachistů z našich kroužků. A jak si ti naši vedli?

 

nikola.jpg

 

     Bronz Nikoly v kategorii D10 bude snad povzbuzením do šachových dnů příštích. Ještě nezaschlé razítko na její registraci bylo svědkem nejlepšího umístění naší výpravy. Cenné je i páté místo Aleše Krupky v H10. Loni byl v osmičkách čtvrtý a letošní výsledek znamená potvrzení toho, že s ním musí počítat.Zlepšení je znát i u Pepči Kresla, který skončil v H10 šestý. Jen se více soustředit. Filip Vítek je příslib, ale to byl už loni. Každopádně je to, navzdory výšce a věku, nejpopulárnější postva každé naší šachové expedice.

 

ales.jpg

 

     Dvanáctky jsme tentokrát neobsadili. Nemoc vyřadila jak Kryštofa Krejčího, tak i želízko v ohni, Michala Patkoló. Škoda.

     Čtrnáctky jsme obsadili dostatečně. Nebo zbytečně? Čtveřice našich předvedla žalostné výkony a skončila hluboko v poli poražených. A to jedeme teď v sobotu na první tři zápasy Kr. přeboru družstev st. žáků. Úplně se toho děsím.

 

h14.jpg

 

     Největší naděje jsem vkládal do Matyáše v H16. Nasazená jednička potvrdila, že se mu na domácí půdě nedaří a vybojovala "jen" šesté místo.

 

mates.jpg

 

     Po výsledkové stránce nejsem nadšený. Stránka organizační si zaslouží pochvalu. Ta patří řediteli ZŠ Mgr. D. Syrovátkovi a personálu školy za vstřícnost a zázemí. Ředitelce DDM Mgr. H. Valentové za velkou pomoc s turnajem a vůbec za podporu šachového života v našem malém městě. Tomáši Honsovi, zejména za záskok v druhé polovině turnaje, kdy i mě zasáhla propukající viroza. Mírovi "ZZ" Rosenbergovi za účtování a nezištnou celodenní pomoc. Vladanovi Černíčkovi za IT obsluhu. Asistentce Terezce za dekorování vítězů a úklid. Šachovým klubům z Loun a Opočna za zapůjčení šachového materiálu. Účastníkům a jejich doprovodu za bezproblémový průběh turnaje.

 

Pořadí dle kategorií

 

Kompletní výslekdy všech turnajů.

 

Fotogalerie

 

Článek Žateckého a lounského deníku s fotkami a videem.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář