Jdi na obsah Jdi na menu

Krajský přebor mládeže v rapid šachu 2013

20. 4. 2013

maty023_web.jpgŠestice našich mládežníků se ve třech věkových kategoriích poměřila s hráči Ústeckého kraje. Dostavilo se téměř šest desítek šachistů a šachistek. Nejlépe si vedl Matyáš Černíček, který v kategorii chlapců do 12 let skončil celkově druhý a zajistil si tak postup na zářijové Mistrovství ČR v Klatovech. Druhou medaili, také stříbrnou, přivezla Tereza Ulrychová z kategorie dívek do 14 let. Od prvenství ji dělil jeden bod. V stejné kategorii jako Matyáš, obsadil skenovat0001.jpgkrásné šesté místo  Patrik Sabov. Vinou několika zaváhání se připravil o možnost jet do Klatov také. Zdeněk Košťál, na svém prvním Krajském přeboru, skončil ve "čtrnáctkách" desátý. Až zpomalí hru, půjde ještě výš. Stejnou kategorii bude hrát i příští rok. Turnajse vůbec nevydařil Igoru Valahovi. Jeho dva body stačily jen na sedmnácté místo. O příčku níž, se stejným počtem bodů, skončil Patrik Brzybohatý. Oba hráli kategorii chlapců do 12 let.

Celkově se naše výprava dá hodnotit jako úspěšná. Ti, kterým se dnes tolik nedařilo, si to určitě vynahradí za týden na Krajském přeboru družstev ml. žáků v Kadani. Tým budou tvořit: Matyáš Černíček, Patrik. Sabov, Patrik Brzybohatý, Igor Valaha, Jarda Partyka, Tomáš Ulrych, Klárka Kopičková a host Pavel Gárský z Chodova. Hrát se bude i o postup na MČR.

Patrik B - Igor 0-1

Patrik S - Matyáš 0-1