Jdi na obsah Jdi na menu
 


Grand prix Chomutov 2014.

11. 5. 2014

     Do Chomutova vyrazila naše historicky nejpočetnější výprava, čítající 13 hráčů a hráček. Na dopravu tak bylo zapotřebí už čtyř aut. Jestli to tak půjde dál, bude muset DDM zakoupit autobus. Turnaje se zúčastnilo 108 šachistů z našeho i Kralovarského kraje. Konkurence tak byla veliká.

 

     Tradičně solidní výkon odvedl Tomáš Hons v kategorii dorostenců. Obsadil deváté místo a nechal za sebou i hráče s výrazně vyšším ELO. Jeho celoroční úsilí mu vyneslo v celkovém pořadí série konečné sedmé místo. Vzhledem k tomu, že mezi dorostenci působí teprve prvním rokem, můžeme doufat v lepší příští.

 

     diplom-tomas.jpgDruhým zástupcem, který se celkově vešel do desítky, je Tomáš Ulrych v mladších žácích. Tomáš skončil desátý. Velká škoda, že se šachu věnuje jen okrajově. Při intenzívnějším tréninku by určitě patřil do první pětice. V samotném turnaji po nepřesvědčivých výkonech skončil Tomáš se čtyřmi body na 17. místě. O jedno místo před ním skončil rovněž se čtyřmi body Milan Synek. Milan byl příjemným překvapením. Totálně vyhranou partii s Adamem prohrál jen na čas a Tomáše dokonce porazil. Že by blýskání na lepší časy? Chtělo by to větší úsilí při tréninku. Adam Žáčik tentokrát skončil na 25. místě se třemi body. Přišlo mi, že s přibývajícími šachovými vědomostmi si Adam uvědomuje různá nebezpečí, která mu v partii hrozí a "bojí" se hrát. Snad to překonáme. Hezké 28. místo vybojoval se třemi body Jakub Udržal. Je zapotřebí se více soustředit a vážit si každé své figurky. O jedno místo za ním skončil Jarda Partyka. Te se nějak "zasekl" a jeho výkony mají spíše sestupnou tendenci. Stejně jako u Kuby je to o soustředění. Naše sluníčko Klárka Kopičková vybojovalo tentokrát už dva a půl bodu a skočilo na 38. místě. Opět bych mohl mluvit o soustředění. Snad se to časem zlepší. Klárka skončila mezi dívkami čtvrtá a kdyby v poslední partii nepřijala nesmyslně a zbrkle remízu v koncovce čtyř pěšců proti králi, mohla být i třetí. My to vyladíme.

 

     Kategorie starších žáků nám přinesla 12. místo zásluhou Matyáše Černíčka. Ten získal čtyři body za tři výhry a dvě remízy. Zejména ty dvě remízy, proti čtvrtému a devátemu hráči v pořadí, jsou cenné. Tradičně Matyášův výkon šel dolů po poledni. Jen o půl bodu méně získal Igor Valaha. V pořadí to, ale znamená celých 16 míst. Igor tak skončil dvacátýosmý. Hned za ním skončil se třemi body Zděnda Košťál. Dvoubodoví Jakub Vohánka a Honza Řimnáč skončili na 41. resp. 42. místě. Určitě mají na víc. Totálně se turnaj nevyvedl Edovi Stárkovi. Nepamatuji si, žy by si někdy z turnaje odvezl jen jediný bod. Eda skončil 46. a nechal za sebou už jen dva hráče.

 

     Série GP 2013/14 je tak minulostí. Celková pořadí dodám v samostatném článku hned po jejich zveřejnění. Sezóna se blíží ke svému konci. Čeká nás (registrované) už jen Krajský přebor (7. - 8. června opět v Chomutově) a 4. ročník našeho Šachového krále Postoloprt.

 

 

Kompletní výsledky turnaje:

 

Mladší_žáci

 

Starší_žáci

 

Dorostenci

 

Fotogalerie 

 

Fotky_z_turnaje od pana Šťasného

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář